Posadzka dekoracyjna

Posadzka dekoracyjna Wrocław – z jakich materiałów może być wykonana?

Posadzki dekoracyjne, określane też jako posadzki ozdobne, stanowią efektowne wykończenie podłogi. Do ich wykonania używane są dziś materiały o różnych właściwościach. Biorąc pod uwagę materiał, wyróżnia się:

  • Posadzki dekoracyjne z mikrocementu (mikrobetonu) – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ze względu na skład, idealnie sprawdzają się w domach alergików
  • Posadzki dekoracyjne z żywicy – ich trwałość jest uzależniona od rodzaju żywicy użytej do ich wykonania (może to być żywica epoksydowa lub poliuretanowa)

Posadzki dekoracyjne Wrocław – koszt. Posadzki dekoracyjne z wymienionych materiałów różnią się nie tylko właściwościami, ale także ceną wykonania. Za mkw. posadzki dekoracyjnej z mikrocementu trzeba zapłacić ok. 200 zł. Inwestorzy, którzy zdecydują się na posadzkę dekoracyjną z żywicy, muszą liczyć się z kosztami od 150 do 300 zł za mkw.

Posadzka dekoracyjna Wrocław – gdzie stosuje się posadzki dekoracyjne?

Aktualnie posadzki dekoracyjne są szeroko stosowane, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia inwestora. W Partner Pro obsługujemy klientów poszukujących trwałych rozwiązań do budynków o różnym charakterze.

  • Domy, mieszkania – ze względu na oryginalny design, posadzki dekoracyjne najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach urządzonych w stylach industrialnym, loftowym i minimalistycznym
  • Obiekty użyteczności publicznej – ze względu na trwałość, posadzki z żywicy poliuretanowej są też często stosowane w różnych instytucjach i biurach

Posadzki dekoracyjne Wrocław – szeroki wybór kolorów i wykończeń. Posadzki dekoracyjne są dostępne w całej palecie odcieni (wzorniki RAL). Również wykończenie może zostać dostosowane do potrzeb klienta, w zależności od tego, czy preferuje on mat, czy połysk.

Posadzka dekoracyjna Wrocław – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jednym z głównych atutów posadzek dekoracyjnych jest ich niepowtarzalny wygląd. To, jak ostatecznie będzie się prezentować posadzka wykonana z mikrocementu czy żywicy, zależy od umiejętności i doświadczenia specjalistów, którzy będą ją wykonywali. Z tego względu posadzki dekoracyjne są polecane osobom szukającym nietypowych rozwiązań.

Inne korzyści płynące z wyboru posadzki dekoracyjnej to:

  • Odporność na uszkodzenia, pęknięcia, odbarwienia – posadzki dekoracyjne cechuje trwałość, a to oznacza, że służą one niezawodnie przez długi czas
  • Możliwość zastosowania na różnych powierzchniach – posadzki dekoracyjne mogą być nakładane m.in. na płytki
  • Łatwość utrzymania posadzki dekoracyjnej w czystości – sprzyja temu m.in. brak fug oraz dylatacji w posadzce

Posadzki dekoracyjne Wrocław – proces wykonania. Sposób wykonania posadzki dekoracyjnej zależy od użytej technologii. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami zamieszczonymi w galerii i kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, aby poznać szczegóły oferty.

TOP